Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Plany

Plan na 2016 rok

Niestety poniższe plany wzięły w łeb… Myślałem, że uda się znacznie więcej, ale od lutego do maja walczyłem wraz z Polskim Towarzystwem Fizjoterapii o wejście w życie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty bez zmian, a od czerwca rozpoczęła się walka, znacznie brudniejsza niż dotychczas, o wpływy w przyszłym Samorządzie Fizjoterapeutów. Sam zostałem administratorem Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów, co zwiększyło zakres i tak już wielu zajęć. Może od grudnia szanse na nowe rzeczy będą większe. Marzę o tym, szczególnie w kontekście wydania antologii z moim tekstem…

POWIEŚCI:

– Przebudzenie (tom 1 serii)

Historia młodego Polaka, który budzi się zamknięty w celi, w miejscu, które zupełnie nie przypomina mu domu. Od pierwszych chwil jego życie jest zagrożone i najwyraźniej złe chwile będą się u niego mieszać ze szczęśliwymi. Gatunek – fantastyka. Gatunek serii – różne gatunki fantastyki…

Powieść jest już napisana, swoją internetową premierę miała w 2002 roku, zamieszczona była na serwisie PodSpodem. W tej chwili trwają pracę nad poprawkami (10% już za mną).

– Artefakt

Borys Dragulić w pełnym wymiarze! Dwa opowiadania, które pojawiły się w miesięczniku Science Fiction w roku 2002 i 2003 w poszerzonych wersjach, uzupełnione o trzecią opowieść, kończącą cykl – tworzące jedną powieść. Powinienem to skończyć w drugiej połowie 2016 roku. W zasadzie 2/3 jest już napisane. A pomysł trzeciej części już też zaczął powstawać. W każdym razie w głowie mam już całość. Zresztą tworząc przed 14 laty pierwszą część gdzieś podświadomie zostawiałem sobie furtki do kolejnych części.

OPOWIADANIA

– List do przyjaciela

To nie będzie długi tekst, ale już wiem, że czeka mnie przy nim sporo grzebania w Internecie. Mimo to powinien pojawić się już w lutym.

– Pokój na poddaszu

Opowiadanie, którego część powstała w 2006 roku. Jeden z ciekawszych pomysłów, dla którego zabrakło mi weny do jego napisania. W tym roku mam zamiar je wreszcie zamknąć.

– Bardzo mroźna zima

Pomysł sprzed ponad 15 lat. Miałem sen… Tekst na pewno nie na “już”, muszę nad nim trochę pomyśleć. W planach na ten rok.

ZREALIZOWANE:

– Kontrakt

Po sześciu latach napisałem pierwsze opowiadanie. Dostępne jest na stronie Nowej Fantastyki (ostateczna wersja), Weryfikatorium i na Opowiadania.pl. Fajnie jest wrócić do pisania, choć nie taka miała być kolejność powstawania tekstów…

– Mr X

To drugi tekst napisany w tym roku. Tyle stworzyłem w okresie od 2007 do 2015 roku. Tym razem jednak nie mogę w pełni być z niego dumnym, bo powstał na potrzeby konkursu “Grafomania 2016″. Autorzy rywalizują w kategorii źle napisanego tekstu. Postanowiłem pójść w klimat dzieciaka, który nie ma pojęcia o pisaniu, a bardzo chce przelać swoje słowa na papier. Wyszedł więc koszmarek, który w wielu miejscach mnie rozbawia. Oprócz totalnego niedopracowania, zawiera kilka smaczków, które, mam nadzieję, zostaną wychwycone przez jury. Zachęcam do lektury opowiadania “Mr X”

– Cukierek

Szort, a nawet coś jeszcze krótszego – tekst mający zaledwie 100 słów. Bierze udział w konkursie na tekst o Halloween.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>